English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

Tournament Menu

solbanner fide
solbanner gsgm
banner kocaelivalilik
banner kocaelibel
tcf

Onüçüncü Tur Görüntüleri ve Ödül Töreni

.Onüçüncü tur görüntüleri ve ödül töreni

Devamı...

Kapanış Töreni

IMG 1512Dünya Gençler Şampiyonası'nın kapanış töreni saat 18.00'de TheNess Otel turnuva salonunda gerçekleştirildi. Açılışta söz alan Garry Kasparov "Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu yarışmada en son 33 yıl önce, 1980 yılında Dortmund'da gerçekleşen Dünya Gençler Şampiyonası'nda şampiyon olduğumda yer almıştım. Şampiyonanın final sıralamasına baktığımda şok olduğumu söyleyebilirim. Hem kızlar hem de genel listelerde çok önemli isimleri, büyük ustaları görüyorum. Ben dünya gençler şampiyonu olduğumda şampiyonayı 10,5 puan ile tamamlamıştım. Ipatov'un burada aynı puan ile ikinci olması gerçekten şaşırtıcı.

Devamı...

Yu ve Goryachkina Şampiyon

Yangyi yu Aleksandra Goryachkina
2013 Dünya Gençler Şampiyonları Yu ve Goryachkina olurlarken genel kategori ikincisi GM Alexander Ipatov, üçüncü ise Santosh Gujrathi Vidit oldu. Kızlar kategorisinde ikinciliği Zhansaya Abdulmalik, üçüncülüğü ise Alina Kashlinskaya elde etti. Son turdan görüntüleri galeride bulabilirsiniz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Devamı...

Transferler

transfers Tüm katılımcıların havaalanı transfer saatleri yayınlanmıştır. Katılımcıların sol menüden ulaşabilecekleri transfer saatlerini kontrol etmelerini, yayınlanan transfer saatlerine uymalarını ve transfer saatinden en geç 15 dakika önce recepsiyon bölgesinde hazır olmalarını rica ederiz. Katılımcıların pasaportlarını(kimliklerini) resepsiyondan teslim almalarını hatırlatırız.

Devamı...

GM Mustafa Yılmaz'dan 12. Tur Analizleri

Mustafa Yilmaz 2012Onikinci turun ardından GM Mustafa Yılmaz'ın analizlerini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

ANALİZ - TUR 12

Devamı...

Yu ve Goryachkina Son Tura Lider Girdi

 
Yangyi Yu Aleksandra Goryachkina

Şampiyonanın 12. turu saat 20.30'da tamamlandı. Ter Sahakyan-Yu Yangyi karşılaşmasında; kirpi formasyonunun oluştuğu tipik bir oyun ortasında sıkça rastlandığı üzere alan avantajıyla ne yapacağını bilemeyen beyaz karşısında siyah konumunu geliştirerek piyon kazandı ve partiyi oyunsonuna götürerek rahat bir galibiyet aldı.

Devamı...
Turkish Chess Federation © 2013